Het verschil tussen EN 10210 en EN 10219

Jun 23, 2025

Laat een bericht achter

structurele holle profielen worden veel gebruikt in de bouw- en productie-industrie, en verschillende toepassingsscenario's vereisen verschillende normen voor stalen holle profielen. De meest voorkomende normen voor stalen buizen zijn EN10219 en EN10210, die de kwaliteit, prestaties en leveringsstatus van stalen buizen specificeren. Het bestuderen van hun verschillen is voor ons erg nuttig.

en10219 versus en 10210

En10219-definitie:

EN10219 is een Europese norm die gedetailleerde voorschriften en vereisten biedt voor de afmetingen, mechanische eigenschappen, chemische samenstelling en andere aspecten van Britse standaard stalen buizen. De EN10219-norm is van toepassing op niet-gelegeerde en fijn-korrelige, niet-gelegeerde, koudgevormde, gelaste en naadloze stalen buizen.

En10210-definitie:

EN10210 is een onderdeel van de Europese norm die de technische leveringsvoorwaarden specificeert voor warm-gevormde gelaste stalen constructiebuizen met holle doorsnede. De EN10210-norm heeft specifiek betrekking op structurele stalen buizen met holle doorsnede, gemaakt van niet-gelegeerde en fijn-korrelige staalmaterialen voor warmvormlassen. Deze stalen buizen worden vaak gebruikt in bouwconstructies, bruggen, mechanische productie, apparatuurproductie en andere technische toepassingen.

EN10219-certificering en EN10210-certificering zijn Europese normen voor stalen buisproducten, die beide hoge kwaliteitsnormen hebben en internationaal veel worden gebruikt. Beide certificeringen worden als verplicht beschouwd bij de productie en verkoop van stalen buisproducten.

 

Dit artikel heeft tot doel de verschillen te introduceren tussen het verkrijgen van deze twee gecertificeerde producten, evenals de voordelen van deze twee normen voor de productie van stalen buisproducten en hun respectieve voordelen.

EN10219- en EN10210-certificeringen zijn belangrijke normen voor Europese stalen buisproducten en garanderen wereldwijd een hoge kwaliteit en betrouwbaarheid. Dit artikel benadrukt de verschillen tussen deze certificeringen en hun respectieve voordelen bij de productie van stalen buizen.

 

Hoewel zowel de EN10219- als de EN10210-certificeringen een uitstekende kwaliteit garanderen, zijn er nog steeds subtiele verschillen tussen deze twee normen.

I. Gebruik:

EN10219 stalen buizen worden voornamelijk gebruikt in structurele toepassingen zoals de bouw, infrastructuurontwikkeling en bouwframes. Terwijl EN10210 stalen buizen op grote schaal worden gebruikt voor de productie van holle profielen en een breed scala aan toepassingen hebben in de machinebouw, de automobielsector en andere structurele projecten.

II. Chemische samenstelling:

EN10219- en EN10210-stalen buizen hebben verschillende chemische samenstellingen, die hun mechanische eigenschappen rechtstreeks beïnvloeden. Vergeleken met EN10210 stalen buizen heeft EN10219 stalen buizen doorgaans een lager koolstof-, zwavel- en fosforgehalte. De exacte chemische samenstelling kan echter variëren, afhankelijk van de specifieke kwaliteit en fabrikant.

Chemische samenstelling van EN10210-1 Europese norm (warmgevormde holle profielen gemaakt van niet-gelegeerd constructiestaal en fijnkorrelig constructiestaal)

Staalkwaliteit

Limieten chemische samenstelling,%

Cmax

Ja max

Mn max

P-max

S maximaal

N-max

S235JRH

0.17

/

1.40

0.040

0.040

0.009

S275J0H

0.20

/

1.50

0.035

0.035

0.009

S275J2H

0.20

/

1.50

0.030

0.030

/

S355J0H

0.22

0.55

1.60

0.035

0.035

0.009

S355J2H

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

S355K2H

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

Chemische samenstelling van EN10219-1 Europese norm (koudgevormde holle profielen gemaakt van niet-gelegeerd constructiestaal)

Staalkwaliteit

Type deoxidatiea

Massa%, maximaal

Stalen naam

Staal NR

Cmax

Ja max

Mn max

P-max

S maximaal

N-max

S235JRH

1.0039

FF

0.17

/

1.40

0.040

0.040

0.009

S275J0H

1.0149

FF

0.20

/

1.50

0.035

0.035

0.009

S275J2H

1.0138

FF

0.20

/

1.50

0.030

0.030

/

S355J0H

1.0547

FF

0.22

0.55

1.60

0.035

0.035

0.009

S355J2H

1.0576

FF

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

S355K2H

1.0512

FF

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

a: De deoxidatiemethode wordt als volgt aangeduid: FF: Volledig afgewerkt staal dat stikstofbindende elementen bevat in hoeveelheden die voldoende zijn om de beschikbare stikstof te binden (bijv. min. . 0,020 % totaal AI of 0,015 % oplosbaar AI).

b:De maximumwaarde voor stikstof is niet van toepassing als de chemische samenstelling een minimaal totaal AI-gehalte van 0,020 % vertoont met een minimale AI/N-verhouding van 2:1, of als er voldoende andere N-bindende elementen aanwezig zijn. De N-bindende elementen worden vastgelegd in het Keuringsdocument.

III. Opbrengststerkte:

De vloeigrens is de spanning waarbij een materiaal plastische vervorming begint te vertonen. Vergeleken met buizen volgens de EN10210-norm hebben stalen buizen volgens de EN10219-norm doorgaans geen significant hogere vloeigrens. Daarom kan niet eenvoudigweg worden gesteld dat EN10219-buizen een hogere vloeigrens hebben. In praktische toepassingen kunnen deze twee soorten buizen een vergelijkbare vloeigrens hebben.

VI. Treksterkte:

Treksterkte is de maximale spanning die een materiaal kan weerstaan ​​voordat het breekt. Over het algemeen hebben EN10210 stalen buizen doorgaans een hoge treksterkte, maar deze is niet absoluut. In specifieke gevallen kunnen EN10219 stalen buizen ook een treksterkte hebben die vergelijkbaar is met of groter is dan die van EN10210 stalen buizen. Wanneer de pijpleiding hogere trekbelastingen of drukken moet weerstaan, is de verhoogde treksterkte gunstig voor EN10210 stalen buizen.

V. Impacteigenschappen:

De impactprestaties van stalen buizen zijn cruciaal, vooral bij toepassingen bij lage temperaturen en zware omstandigheden. Algemeen wordt aangenomen dat EN10210 stalen buizen een uitstekende slagvastheid hebben, terwijl EN10219 stalen buizen relatief zwakke impactprestaties kunnen hebben. De specifieke impactprestaties zijn echter afhankelijk van factoren zoals de specifieke materiaalsamenstelling, het productieproces en de toepassingsomgeving van de stalen buis. Daarom wordt in industrieën die een hoge brosse breukweerstand vereisen vaak gekozen voor EN10210 stalen buizen. In specifieke omstandigheden kunnen echter kerfslagtests nodig zijn om te bevestigen of de stalen buis aan de eisen voldoet.

VI. Andere belangrijke punten:

A. Productieproces:

EN10219 en EN10210 stalen buizen kunnen worden vervaardigd met behulp van warmvervormings- of koudvervormingsmethoden, afhankelijk van de werkelijke vereisten.

het productieproces van EN10219 koudgevormde stalen holle sectie is veel eenvoudiger dan EN10210 warmgevormde stalen holle sectie. Ja, bij sommige meer veeleisende bouwprojecten worden doorgaans stalen buisprofielen volgens de norm EN10210 geleverd. In plaats van te kiezen voor EN10219 koudgevormde stalen holle profielen. Van de duizenden projecten die door BRISK STEEL worden geleverd, worden EN10210 stalen buisproducten meer vertrouwd en begunstigd door leveranciers.

De hoeveelheid interne spanningsverlichting hangt nauw samen met de temperatuur. Wanneer staal tot een lagere temperatuur wordt verwarmd, kan het geen nieuw austeniet produceren en kan het interne spanningen slechts gedeeltelijk elimineren. Wanneer staal wordt verwarmd tot de austenietfase, noemen we dit een normaliserende behandeling. Tijdens het normalisatieproces zullen nieuwe austenietdeeltjesstructuren worden gevormd en zal de interne spanning die tijdens het vormingsproces van stalen buizen wordt gereserveerd, worden geëlimineerd.
Bij gelaste stalen buizen kan interne spanning een van de defecten zijn die scheuren in de buis veroorzaken. Dus als mensen het aantal ongevallen willen terugdringen, moeten ze de interne spanning van de pijpleiding wegnemen. Door de verwerking verder te normaliseren, kunnen harde plekken in de stalen buis worden geëlimineerd, waardoor structurele uniformiteit wordt bereikt.
Gewoonlijk bedraagt ​​het koolstofgehalte van het holle gedeelte van de structuur niet meer dan 0,22%. Op de foto kunnen we duidelijk zien dat staal pas de austenietfase binnengaat als de temperatuur boven de 850 graden Celsius is. Bij deze temperatuur kan onze holle dwarsdoorsnedestructuur de beste normaliserende prestaties bereiken.
We kunnen de verschillen tussen EN10210 en EN10219 dus als volgt samenvatten:
1. De EN10219-norm is een norm voor koud-gevormde stalen holle profielen.
2. EN10210-norm is een norm voor warm-gevormde stalen holle profielen. De warmvervormingsbehandeling specificeert ook twee bestaanstoestanden in de EN10210-norm.
2.1Eén daarvan is de genormaliseerde toestand waarin stress volledig wordt geëlimineerd na een normaliserende behandeling.
2.2 Het tweede type is de toestand waarin stress niet volledig genormaliseerd is bij lagere temperaturen. Dit holle gedeelte zal vooral rond de lasnaad enige restspanning behouden.
 
Deze twee toestanden zijn toegestaan ​​in de EN10210-norm.
Dit is een experimentele testresultaatgrafiek,

Hoe maken we onderscheid tussen gedeeltelijk spanningsvrij gemaakte stalen buizen en volledig genormaliseerde stalen buizen die we verkrijgen? In de EN 10210-norm moeten stalen buizen gespecificeerd als S355NH volledig genormaliseerd zijn, waarbij "N" normalisatie vertegenwoordigt, terwijl stalen buizen gespecificeerd als S355J2H spanningsverlichting kunnen vertegenwoordigen, maar niet volledig genormaliseerd.

Na het normaliseren heeft het EN 10210 stalen buisprofiel geen restspanning, waardoor het eenvoudiger is om een ​​dergelijk volledig genormaliseerd buisprofiel te verwerken. Aanzienlijk verbeterde maatvastheid. De vorm van vierkante of rechthoekige holle profielen wordt opnieuw gevormd tijdens de normaliserende temperatuurbehandeling, en hun hoekcontouren zijn compacter, wat resulteert in geoptimaliseerde prestaties. Naast prestatieverbetering is ook de hoekradius van het holle profiel vergroot en is ook de esthetiek verbeterd. Ze bieden een groter en uniformer lasvlak voor daaropvolgende bewerkingen.

Samenvattend hebben echt warmverwerkte holle profielen meer voordelen dan koudgevormde middenprofielen. We moeten voorzichtig zijn met producten die weliswaar aan de normen voldoen, maar geen volledige vermindering van de projectrisico's kunnen bieden. De specifieke werkwijze is dat u bij gebruik altijd optimale prestaties kunt garanderen door een volledig gestandaardiseerd hol profiel te specificeren en de naam S355NH te gebruiken.

over de gebruikte proces- en vormstandaarden.
LSAW PIPE APPLICATION
Aanvraag sturen